Houbaření jako ryze český fenomén? To sice ne, přesto je od nepaměti česká kotlina Mekkou houbařů. Stojí za tím příhodné klimatické podmínky, tradice chalupaření a v neposlední řadě naše láska k pohybu, lesům a přírodě vůbec. Než letos poprvé vyrazíte na houby, přečtěte si tento článek a odhalte s námi nejčastější mýty a pravdy o houbaření. 

1. Houby obsahují velké množství těžkých kovů: mýtus

Zlí jazykové tvrdí, že houby z půdy ve zvýšené míře absorbují těžké kovy. Pokud nerostou na kontaminované půdě, takové obavy jsou zbytečné. V běžném prostředí houba vstřebá jen minimum zdraví škodlivých látek. Nicméně určitě nedoporučujeme houbařit v okolí skládek, dolů, chemiček, v blízkosti silnic a v oblastech, kde hrozí vyšší ekologická zátěž.

2. Existují i léčivé houby: pravda 

Hlíva ústřičná, jidášovo ucho nebo v současné době tolik oblíbené asijské houby jako je shiitake či reishi – všechny tyto houby jsou lidskému zdraví prospěšné. Hlíva ústřičná působí jako silný imunostimulant, jidášovo ucho se používá při problémech se zažíváním, houba shiitake snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi ,a reishi se ne nadarmo přezdívá „houba nesmrtelnosti“. Proto se je nebojte zařadit do svého jídelníčku. 

3. Hřib s rourkami je automaticky jedlý: mýtus

Výjimka potvrzuje pravidlo. Většinu jedlých hub poznáte podle toho, že mají zespodu „pěnovku“. Tu má ale i hřib satan, který je jedovatý. Rozeznáte jej podle světlého šedobílého klobouku, červených rourek a červené nohy. Za syrova je silně jedovatý, po kvalitním tepelném zpracování (minimálně 20 minut varu) otrava nehrozí, nicméně obsahuje údajně i psychotoxické látky. Proto jej ke konzumaci v žádném případě nedoporučujeme.

4. Ne každý pravák je pravý: pravda 

„Pravák“ je souhrnné lidové označení pro hřib pravý, dubový a hřib smrkový. Dejte si pozor na hřib hořčák, který sice vypadá krásně, zato vám zhořkne na jazyku. Snadno jej totiž zaměníte s pravákem. Neotrávíte se jím, ale může vám z něj být hodně špatně. Střední a velké hořčáky poznáte podle narůžovělých rourek (pravé hřiby je mají vždy olivově žluté). Ty menší vám nezbývá než ochutnat ještě před tepelnou úpravou.

5. Otravu zmírní mléko: mýtus 

Pokud jste někdy slyšeli, že při otravě houbami máte co nejdřív vypít velké množství kravského mléka, vězte, že se jedná o falešnou babskou radu, na které není ani špetka pravdy. V některých případech může mléko váš stav ještě více zhoršit. Podobný mýtus je, že se na houby nesmí pít alkohol. Přiměřená konzumace piva, vína či destilátu nemá na trávení hub žádný vliv.

6. Některé houby rostou už na jaře: pravda 

Ano, i v našich zeměpisných šířkách rostou takzvané „jarní houby“. Patří mezi ně smrže, které jsou pro svou jemnou lahodnou chuť oceňované ve Francii či Itálii podobně jako lanýže, nebo třeba již zmiňované jidášovo ucho. Rostou od března do května a nejčastěji je najdete na okraji lesů a cest, v listnatých hájích a na loukách. 

7. Otrava se projeví téměř okamžitě: mýtus 

Nejzáludnější na otravě houbami je , že se může projevit za dvě, deset, ale i za třicet hodin, ve vzácných případech dokonce až po několika dnech. U lehčích otrav dojde jen k podráždění žaludku a trávicího traktu, případně vylučovacích orgánů. Obvykle vám začne být zle za 2 až 3 hodiny.

Jak včas rozpoznat otravu houbami?

„Všechny houby jsou jedlé, ale některé jen jednou“, říká známé české moudro. Lékaři u nás zaznamenají zhruba 400 otrav houbami ročně. Většinu z nich má na svědomí muchomůrka zelená nebo bílá. Mezi příznaky otravy patří zvracení, průjmy, nadměrné pocení nebo slinění a poruchy vidění. Halucinogenní houby jako lysohlávky nebo muchomůrka červená také ovlivňují centrální nervový systém.

Jak v případě otravy postupovat?

Máte podezření na otravu houbami? Jestliže nezvracíte spontánně, zkuste si zvracení vyvolat a neprodleně vyhledejte svého lékaře. Ideálně k němu vezměte zbytek požitých hub nebo jídlo z nich připravené. 

Čtvero ročních období a dobrá nálada

Houbaření je přesně to, co vás na podzim, kdy se příroda ukládá k spánku, postaví na nohy a přiměje vyrazit do lesů. Pohybem na čerstvém vzduchu vaše tělo dobije zásoby dobré nálady, ze kterých budete čerpat o dlouhých zimních večerech po několik následujících měsíců. Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Je až neskutečné, jak se příroda v různých ročních obdobích pravidelně proměňuje a vybarvuje. Takže my na nic nečekáme a vyrážíme ven. Krásný podzim!

0
Connecting
Čekejte prosím...
Poslat zprávu

Omlouváme se, ale jsme teď offline. Můžete nám zanechat zprávu.

Jméno
* E-mail
* Popište váš problém
Přihlásit

Napište nám online a vyřešíme spolu váš problém.

Jméno
* E-mail
* Popište váš problém
Jsme online!
Zpětná vazba

Zpětná vazba je pro nás důležitá, dejte nám vědět.

Jak hodnotíte průběh chatu?