Vážení pacienti,

ukázalo se, že ochrana úst a rukou na veřejnosti velmi významně zamezuje šíření infekce. Pravděpodobnost, že člověk s ústenkou a rukavicemi přenese na ostatní kapénkovou infekci, je mizivá. Tím, že sami používáte ochranné pomůcky, chráníte primárně Vaše okolí, ale sekundárně i sami sebe.

Z VÝŠE UVEDENÉHO DŮVODU DO ODVOLÁNÍ BUDEME DO NAŠICH ČEKÁREN A ORDINACÍ VPOUŠTĚT POUZE PACIENTY S JAKOUKOLIV VLASTNÍ FUNKČNÍ ÚSTENKOU A RUKAVICEMI.

NADÁLE PLATÍ NÁSLEDUJÍCÍ: MÁTE-LI RESPIRAČNÍ ONEMOCNĚNÍ (např. KAŠEL, PRŮDUŠKY, OBTÍŽNĚ SE VÁM DÝCHÁ), VOLEJTE!!! NECHOĎTE DO ORDINACE!!! NEJDŘÍVE VOLEJTE!!!

Vzhledem k nedostatku ochranných pomůcek na trhu si lze ústenku vyrobit či ušít z domácích zdrojů.

Hlavní zásada: Ústenka musí těsně přiléhat k obličeji a zakrývat nos a ústa tak, aby vzduch neproudil mezerami mezi látkou a obličejem! Dýchá se pouze skrz látku.

Alternativně lze použít jako ústenku např. i bavlněný šátek apod., musí však být zavázán tak, aby těsně přiléhal k obličeji!

Optimální materiál pro výrobu víceúčelových ústenek: 100% bavlna

Pokud bavlněnou ústenku vyperete na min. 70°C a vyžehlíte, zbavíte ji bakterií, bacilů, virů a lze ji užít znova.

Jak zacházet s ústenkou?  Před nasazením ústenky si důkladně umyjte ruce. Ústenku přiložte k ústům a nosu tak, aby nikde nevznikla mezera (nebo alespoň co nejmenší). Během nošení se jí nedotýkejte, neposouvejte si ji na krk apod. Když se dotknete přední části ústenky, umyjte si co nejdříve ruce. Vlhkou ústenku vyměňte za novou/čistou. Při sundávání ji uchopte pouze za šňůrky. Jednorázovou ústenku vhoďte do koše. Víceúčelovou ústenku vyperte alespoň na 70°C a po obou stranách vyžehlete na max. teplotu.

Rukavice: Použít lze latexové, obyčejné igelitové rukavice, případně i bavlněné rukavice, pokud je po užití přelijete vařící vodou. Nouzově lze užít i igelitové sáčky opatřené gumičkou. Igelitové a latexové „rukavice“ jsou pouze na jedno použití.

Příběh lišky Bezroušky…
„Buďme chytřejší než liška!“ Nosme na veřejnosti ústenky a rukavice…

 

 

0
Connecting
Čekejte prosím...
Poslat zprávu

Omlouváme se, ale jsme teď offline. Můžete nám zanechat zprávu.

Jméno
* E-mail
* Popište váš problém
Přihlásit

Napište nám online a vyřešíme spolu váš problém.

Jméno
* E-mail
* Popište váš problém
Jsme online!
Zpětná vazba

Zpětná vazba je pro nás důležitá, dejte nám vědět.

Jak hodnotíte průběh chatu?