Desatero vzorného pacienta

7. 11. 2022 Vzorný pacient dbá na své zdraví, dodržuje pitný režim, jeho strava je pestrá, snaží se být v klidu, nestresovat se a je fyzicky aktivní. Náš vzorný pacient navíc:
  1. Chodí na pravidelné preventivní prohlídky, a to 1x za 2 roky v každém věku.
  2. Nechá si pravidelně 1x za rok natočit EKG.
  3. Nezapomíná na preventivní prohlídku rakoviny tlustého střeva a pokud je mu více než 45 let, nechá si každý druhý rok udělat test okultního krvácení.
  4. Je-li diabetik či mu kdysi naměřili zvýšenou hodnotu cukru v krvi, využije možnosti vyšetření pravidelného sledování a konzultace svého praktického lékaře. Nemusí tedy nutně vyhledávat specialistu.
  5. Je-li nemobilní a cesta do ordinace je pro něho obtížná, domluví se s lékařem, který jednorázově či pravidelně pošle zdravotní sestru, aby ho ošetřila doma. Služba je zdarma bez ohledu na počet návštěv.
  6. Má-li chřipku, zůstane doma v teple a klidu, neboť ví, že více než antibiotika potřebuje odpočinek a teplý čaj. Nutnost užívání antibiotik s určitostí určí test CRP přímo v ordinaci.
  7. Je-li žena ve věku nad 45 let, může požádat svého praktického lékaře o doporučení k provedení mamografie.
  8. Je-li muž ve věku nad 50 let, zapojí se do projektu STK pro chlapy.
  9. Potřebuje-li předepsat lék, který pravidelně užívá, preventivní prohlídku, odběr krve nebo EKG vyšetření, objedná se na termín, kdy je v ordinace pouze sestra.
  10. Využije možnosti a objedná se na prohlídku (u sestry, telefonicky, nebo přes náš web)
Neváhejte se tedy objednat a požádat o patřičná vyšetření. Rádi Vám vyjdeme vstříc.