Obezita

Dobry den, Uz od mala mam problemy s nadvahou, spise s obezitou. V 15 letech jsem byla s mamkou na hubnoucim “krouzku” kde jsem zhubla par kilo, ale hlavne jsem se naucila nejake tipy a dozvedela jsem se spoustu dulezitych informaci o jidelnicku. Od te doby jsem stridave hubla a pribirala. Vzdycky jsem si ale drzela vahu na 112. Zhubla jsem napr. na 100 a pak zbytek pribrala apod. Jenom ze za posledni rok jsem pribrala dost navic. Je mi cerstvych 21 a mam kolem 130 kg, celkem se za to stydim, ale i kdyz se snazim jist tak jak bych mela pri hubnuti, nedari se mi to. Vydrzi mi to chvili a vse se zase vrati zpatky. Dostala jsem napad, jit na tubulizaci zaludku, ale pak od mych kamaradu zacaly chodit komentare, ze kdyz zhubnu hodne a rychle, bude mi viset kuze. Je to pravda ? Rikala jsem si, ze kdyz jsem mlada, tak se mi kuze vrati zpatky do normalu. A kdybych se rozhodla na tu operaci nejit a hubla bych tim “zdravem” zpusobem, zhubla bych diky nemu cca 40 kilo do par let, vysela by mi kuze taky ? da se visici kuzi nejak zabranit?
Je velice dobře že se snažíte bojovat se svojí nadváhou.
Nejdůležitější je vždycky zájem a chuť začít.
Jídelníček, to co jíme, kdy to jíme a kolik toho jíme je nesmírně důležité. Stejně jako pohyb, ale není to všechno.
Už v prastaré čínské medicíně, stejně jako v psychosomatickém pohledu se lékaři a odborníci spravně domnívali, že obezita pramení z toho, že se prostě nemáme dost rádi.
 Proto u většiny pacientů, kteří opravdu úspěšně zhubli, bylo tím hlavním vyvolávajícím mechanismem to, že přijali sebe, přijali své tělo a začali se vnímat jako bytost plno lásky a harmonie.
Pro začátek doporučuji přečíst si knížku od Louis Hayové Miluj svůj život a dále se věnovat kvalitní výživě a sebeuvědomění. Bohužel jedná se o velice komplexní problém který by si vyžadoval spíše osobní poradenství.
Držím vám palce, nepolevujte a buďte odvážná. Mudr. Olga Janovská